Безпристрастен поглед към Птицевъдство

Безпристрастен поглед към Птицевъдство

Безпристрастен поглед към Птицевъдство

Blog Article

Ивайло Гълъбов: Вносът на яйца от Украйна надмина всякакви разумни граници

В условията на практиката има възможност болестта да се пренесе чрез обслужващия персонал, чрез кафези и контейнери за птици, картони за яйца, превозни средства, заразен фураж и някои домашни животни (главно кучета и котки), живеещи на свобода птици (врани, врабчета и др.)

"Ситуацията в България е извън контрол. Загубите са огромни. Страните в най-голям…

). Най-възприемчиви са малките пилета. Водоплаващите птици са устойчиви, но могат да бъдат механически разпространители на болестта.

Епизоотологични особености. Източник на инфекцията са болните и преболедували птици.

Профилактика и борба. Разделно отглеждане на пилетата от старите кокошки, редовно почистване и дезинфекция, избягване на грешки в храненето и др.

Почти половината от броя на свинете се падат на Азия и преди всичко на Китай. Развито е още в страните от ОНД, САЩ, Бразилия.

Птицевъдство – Развитие В средата на миналия век птицевъдството в България започва да се развива с по-бързи темпове. Именно по това време възниква и вътрешен, и външен пазар за продуктите от птицевъдството. Продукти от птицевъдството като яйца, месо, пух и т.н. По-късно се изграждат специализирани птицекомбинати, като приоритет са районите, в които има необходимата фуражна база.

Родиха се първите две бебета с подкрепата на кампанията на Български обединени...

Агрокоментар: Вносът от Украйна – очаква се трайно решение

Борбата се води по три направления: а) създаване на устойчиви породи и линии; б) строго изолирано отглеждане; в) ваксиниране на птиците.

Ярешкото е годно за консумация, но изисква специфична предварителна обработка (мариноване, изсушаване, повторно мариноване), която да стабилизира узряването и да отстрани някои биологични агенти, които, ако не са отстранени, предизвикват стомашно-чревни разстройства.

С удоволствие ви представяме септемврийския брой на списание „Птицевъдство", посветен на иновациите и напредъка в индустрията. В този брой ще откриете:

Нови разработки в областта Птицевъдство на изкуствения интелект, които целят подобряване на хуманното отношение към животните.

Report this page